سوره بقره – آیه ۹۰

بِئْسَما اشْتَرَوْا بِهِ أنْفُسَهُمْ أنْ یَکْفُروا بِما أنْزَلَ اللّهُ بَغْیاً أنْ یُنَزِّلَ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ عَلی مَنْ یَشاءُ مِنْ عِبادِهِ فَباؤُ بِغَضَبٍ عَلی غَضَبٍ وَ لِلْکافِرینَ عَذابٌ مُهینٌ (۹۰)

بد است آن‌چه معامله کردند به آن خودشان را، که کفر وریدند به آن‌چه نازل کرد الله از روی ستم‌کاری، که نازل می‌کند الله از فضلش بر هر که خواهد از بندگانش. پس قرین شدند به غضبی بر غضبی و برای کافران عذابی همواره خوارکننده است. (۹۰)

دلهای خویش را بگرو پنداری زشت داده‏اند و آنچه را خدا نازل کرده منکر میشوند از حسد، که چرا خدا از کرم خویش بهر کس از بندگان که خواهد وحی نازل کند و به خشمی از پس خشمی مبتلا شدند و کافران عذابی خفت انگیز دارند (۹۰)

وه که به چه بد بهایی خود را فروختند که به آنچه خدا نازل کرده بود از سر رشک انکار آوردند، که چرا خداوند از فضل خویش بر هر کس از بندگانش که بخواهد [آیاتی‏] فرو می‏فرستد. پس به خشمی بر خشم دیگر گرفتار آمدند. و برای کافران عذابی خفت‏آور است. (۹۰)

بد چیزی است آنچه آنها خود را بدان فروختند که به آنچه خدا فرو فرستاده کفر می‏ورزند به خاطر حسد بر آنکه چرا خداوند از فضل خویش بر کسی از بندگانش که می‏خواهد (کتابی) نازل می‏نماید. پس آنها به خشمی بر روی خشمی (از سوی خداوند) گرفتار شدند. و برای کافران عذابی خوارکننده خواهد بود. (۹۰)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه