سوره بقره – آیه ۸۷

وَ لَقَدْ آتَیْنا موسَی الْکِتابَ وَ قَفَّیْنا مِنْ بَعْدِهِ بِالرُّسُلِ وَ آتَیْنا عیسَی ابْنَ مَرْیَمَ الْبَیِّناتِ وَ أیَّدْناهُ بِروحِ الْقُدُسِ أ فَکُلَّما جاءَکُمْ رَسولٌ بِما لا تَهْوی أنْفُسُکُمُ اسْتَکْبَرْتُمْ فَفَریقاً کَذَّبْتُمْ وَ فَریقاً تَقْتُلونَ (۸۷)

و قطعاً داده‌ایم موسی را کتاب و بلافاصله فرستادیم از بعد او رسولانی و دادیم عیسی پسر مریم را دلایل آشکار و تأیید نمودیم او را به روح القدس. آیا پس هر زمان آورد شما را فرستاده‌ای، آن‌چه هوس نداشت نفستان، تکبر ورزیدید، پس گروهی را تکذیب کرده و گروهی را به قتل می‌رسانید؟ (۸۷)

ما این کتاب را بموسی دادیم و از پی او پیمبران فرستادیم و عیسی پسر مریم را حجت‏ها دادیم و او را بروح پاک قوی کردیم. چرا هر وقت پیمبری با تعلیماتی که پسند دلهایتان نبود سوی شما آمد، بزرگی کردید و گروهی را دروغگو خواندید و گروهی را میکشتید (۸۷)

و همانا به موسی کتاب [تورات‏] را دادیم، و پس از او پیامبرانی را پشت سر هم فرستادیم، و عیسی پسر مریم را معجزه‏های آشکار بخشیدیم، و او را با «روح القدس» تأیید کردیم پس چرا هر گاه پیامبری چیزی را که خوشایند شما نبود برایتان آورد، کبر ورزیدید؟ گروهی را دروغگو خواندید و گروهی را کشتید. (۸۷)

و تحقیقا ما به موسی کتاب (آسمانی) دادیم و پس از او فرستادگانی را پشت سر هم فرستادیم و به عیسی بن مریم دلایل روشن عطا کردیم و او را با روح القدس تأیید نمودیم. پس چرا هر زمان که فرستاده‏ای چیزی را که میلتان نمی‏گرفت برای شما آورد تکبر ورزیدید گروهی را تکذیب کرده و گروهی را می‏کشتید؟! (۸۷)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه